EKODANİTAP NATURAL LİFE

Devre Tatil Sistemi


Merhaba !

Ekodanitap Natural Life 10 yıldır Fırtına vadisinde bir “ilk” olarak, yerinde üretim yerinde tüketim sistemiyle Ekoturizm’e hizmet ediyor. Aynı zamanda Woof’a bağlı, Buğday Derneği/Tatuta organizasyonuyla gerçekleştirilen “GÖNÜLLÜ” projesinin bölgedeki tek temsilcisi ve uygulayıcısı olup, Dünyanın her yerinden gelen, ağzının ve doğanın tadını bilen kişilere ev sahipliği yapıyor.

Ekodanitap Natural Life’ın bu anlamdaki misyonunu Devre Tatil Sistemi ile, farklı, bağlayıcı ve daha sürdürülebilir bir şekilde devam ettirmek istiyoruz.Bunu, hayata ve doğaya bakışı bizim gibi olan, köy yaşamını, bir toprağı ekip biçmeyi ve doğanın içinde yaşayıp doğal ürünlerle beslenmeyi seven, özleyen ve zaman zaman Kaçkar coğrafyasını gezmiş, görmüş ve yaşamış veya bunu bir dostunun tavsiyesiyle yapmak isteyen doğasever dostlarla gerçekleştirmeye karar verdik.

Birlikteliklerimizde sözünü ettiğimiz böyle bir ‘’Doğal Yaşam’’ projesini Fırtına Vadisinde, Ekodanitap Natural Life da artık gerçekleştirelim, sevdiğimiz,saydığımız sizlerle birlikte daha çok paylaşalım diyoruz. Proje, tamamı ile doğal ortamda, alt katında 1 yatak odası, antre, mutfak, wc, banyo, üst çatı katında 2 single yatağı bulunan,24 metrekarelik geleneksel ahşap kurt-boğazı sitilinde inşa edilmiş olan, işlevli ve sevimli bungalovlardan oluşuyor. Fırtına deresine bakan yerinde ise üyelerin ortak olarak kullanabilecekleri kapalı ve açık teras restoran, şömine/barbekü, taş fırın ve bunların çevresindeki çay, üzüm, üzümsü meyveler, meyve ve sebze gibi hobi bahçeleri mevcut.

Bu projeyle birlikte, coğrafyayla ilgili oluşacak organik bağınız sonucunda, çevre konusundaki maksimum duyarlılığınız ve yaşama bakış açınız, bölgenin korunup kollanmasında önayak olacak, bu bağla birlikte her beş yılda yenilenecek olan bir sözleşmeyle Kaçkar coğrafyasının doğa ve yaşamında söz sahibi olabileceksiniz.

Proje ile ilgili düşüncelerinizi, varsa başka alternatiflerinizi lütfen iletin. Selam ,sevgi, saygılar.

Kader-Mehmet DEMİRCİ

ÖN TALEP & BİLGİ AL

EKODANİTAP DEVRE TATİL SİSTEMİ MANİFESTOSU

 • Sisteme üyeliğin süresi 5 yıldır.Sonraki Dönemler için, Yönetim tarafından bilgilendirme yapılacaktır.
 • Devre tatilin süresi en az 1 (7 gece/gün) en çok 4 haftalıktır. Tarihler ekteki tablo da belirtildiği gibidir. Tesise giriş saati 15:00, çıkış saati 11:00 dir
 • Sistemin amacı, her üyenin, Kaçkar coğrafyasını ve, bu coğrafyanın ilk ve tek Ekoçiftliği olan Ekodaniatap Natural Life’Iı, ekteki tablo da belirtildiği gibi, dönüşümlü olarak her yıl farklı ayda 1 hafta yaşamasıdır. Ayrıca, kurulacak iletişim ağı sayesinde üyeler arasında devre takası sağlanabilecektir.
 • Üyelerin devreleri bir defaya mahsus olmak üzere noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecektir. 2,3 ve 4 bungalowda aynı hafta tatil yapmak isteyen gurup/aileler kuraya 1 temsilci ile katılırlar.
 • Katılımcılar, ilk 5 aylık süre içerisinde kullanmadıkları devrelerini kalan 7 ay içerisinde kullanılabilirler
 • Konaklama,içinde 1 çift 2 tek yatağı, tuvalet ve banyosu ile küçük bir mutfak kiti olan, oturumu 24 metrekare 2 katlı bungalowlarda yapılır.
 • Her kişi veya aile 1 bungalowda, çocuklar dahil maksimum 4 kişi ile devre tatil yapabilir.
 • Üyeler, devre tatil sisteminin gerçekleşeceği arazi üzerindeki , biri şömineli 2 çardak, kapalı mekan ve taş fırın gibi birimleri ortak kullanabilecek, bu birimlerde yönetimden ücret karşılığında yeme içme hizmetlerini alakart restorandan alabilecek ve üyelere bakkaliye hizmeti verilecektir.
 • Üyeler, ayrıca yönetime danışarak, üzüm,üzümsü ve çeşitli meyveler yetişen bahçelerde, çay bahçesinde, sera ve sebze bostanında hobilerini gerçekleştirebileceklerdir.
 • Sistemdeki, su, elektirik, kanalizasyon ve üyelerin birimlerde kullandıkları beyaz eşya ve makinelerin arızalarının giderilmesi yönetimin sorumluluğu altındadır.
 • Üyelere teslim edilen mutfak ekipmanlarının kötü kullanımından ve eksikliğinden üyeler sorumludur.
 • Her üye, devre tatilini, kendisi kullanabileceği gibi, kendini ilgilendiren fakat üye olmayan başka bireylere kullandırabilir. Her iki durumda da, aidat ödendikten sonra, yönetim tarafından üyelerin mail adreslerine gönderilecek “kullanım belgesi” ni doldurmak zorundadır.
 • Her bungalovda 5 ay/yıl boyunca, 22 hafta, 22 üye, 4 bungalowda toplam 88 üye devre tatil yapabilecektir.
 • 1 Haftalık devre tatilin aidat ücretini , ilgilendiren yılın Ocak ayı sonuna kadar ödemeyen üyeler yıllık haklarını kaybetmiş olurlar. 2019 yılı için aidat ücreti 100 tl 0larak belirlenmiştir.Aidat ücreti her yıl enflasyona göre yeniden düzenlenir.
 • 5 Yıllık bu sisteme dahil olma bedeli 7.000 tl dir. Bu bedel anlaşmalı banka tarafından kredilendirilerek, üyelerden 24 ay taksitle tahsil edilebilir.
 • Sisteme son başvuru tarihi 31 Ocak 2019 ‘dir.
 • Üyeler tatilleri boyunca Türkü Turizm Seyahat Acentesi’nin sunduğu üyelere özel ekonomik paket veya günübirlik turlardan satın alabilecekler, bölgenin tarihini, kültürünü ve coğrafyasını tanıma ve gezme fırsatı bulabileceklerdir.
 • Devre Tatil sisteminin garantisi ve sorumluluğu Türkü Turizm İnşaat Taahhüt Nakliyat Ticaret Limited Şirketi’ne aittir ve katılım bedelleri şirket tarafından fatura edilir.
 • Sisteme katılacaklar, devre tatilleri boyunca, özellikle ortak alanların kullanımında bir eşgüdüm içinde hareket etmeleri, yönetimin sorumluluklarını göz önünde bulundurarak uzmanlık alanları ile ilgili durumlarda ona yardımcı olmaları herhangi bir şikayet veya problemde sistemin garantörü olan Türkü Turizm İnşaat Taahhüt Nakliyat Ticaret Limited Şirketi ile irtibata geçmeleri beklenir.
ÖN TALEP & BİLGİ AL